У жовтні українські фермери зазнали значного зниження закупівель аміачної селітри: було куплено всього 62 000 тонн, що значно нижче за звичайну щомісячну закупівлю, що становить понад 100 000 тонн. Про це повідомляє ІА «Інфоіндустрія» через agronews.ua.

Ключові моменти, зазначені у звіті:

Низька активність ринку.

Спостерігається помітне зниження активності ринку азотних добрив, що призводить до недостатнього попиту з боку фермерів. На ринку спостерігається надлишок добрив: на невеликий тендер від невеликого агрохолдингу надійшло лише близько 60 заявок.

Зберігання на складах.

Популярні статті зараз

Грошей на пенсії немає: міністр соцполітики вразив українців

Повістки по електронній пошті та спеціальній "схемі": що готує мобілізація по-новому

Змінити вид пенсії може кожен: коли це вигідно та які нюанси

Інфаркт, інсульт та діабет обійдуть вас стороною: секретні продукти для здорового сніданку

Все новости

У зв'язку з низьким попитом та надлишком на ринку аміачна селітра, що виробляється на заводах, надходить на склади зберігання. У звіті йдеться, що близько 34 000 тонн із 75 000 вироблених тонн було поміщено на зберігання.

Проблеми експорту .

Відсутність експорту пояснюється низьким попитом з боку сільськогосподарських виробників у ЄС та посиленням конкуренції з боку імпорту, а не європейських виробників.

Виробництво навесні.

У цей період заводи зазвичай виробляють азотні добрива до весни, що призводить до накопичення продукції на складах. Однак багато з цих добрив було придбано торговцями, а не фермерами.

Вплив ціни газу.

Незважаючи на фінансові проблеми, низькі ціни на газ порівняно із сусідніми країнами дозволяють заводам продовжувати роботу. Однак у доповіді наголошується, що ця ситуація може виявитися нестійкою у довгостроковій перспективі.

Експерти ІА «Інфоіндустрія» висловлюють стурбованість ситуацією, яка потенційно веде до кризи. Оскільки фабрики накопичують продукцію на складах, а ринок не може поглинути весь обсяг виробництва, зупинки можуть статися, коли склади заповнені або фінансові ресурси виснажені.

Зростання цін на газ також вважається фактором, що може вплинути на стійкість заводської діяльності. У звіті передбачається, що якщо заводи зупиняться 1 грудня, може виникнути нестача добрив для потреб ринку, що призведе до значного зростання цін на 1 лютого.

Нагадаємо, відключення від світла розпочнуться у листопаді! Кого зачепить насамперед

Раніше «Акценти» повідомляли, пенсіонерам покладено подвійні виплати: хто отримуватиме пенсію та соціалку відразу

Як повідомляли «Акценти», це справжній колапс: про цю кризу навіть не підозрюють українці. Скоро все стане очевидним