Листопад приносить в Україну різні зміни, що стосуються різних сторін життя громадян.

Про це повідомляє видання «apostrophe»

Поселення міського типу скасовано.

Поняття «селище міського типу» ліквідоване у рамках зусиль щодо дерадянськизації України. Було встановлено чіткі критерії для класифікації населених пунктів як міст, селищ чи сіл залежно від чисельності населення та типів будівель. Для позначення компактних місць проживання без постійного населення запроваджено новий термін «поселення».

Єдині виплати для внутрішньо переміщених осіб.

Популярні статті зараз

"Ідеолог сучасного рашизму": Микола Томенко вказав, ким став алкоголік-Мєдвєдєв

Колишня дружба, російський паспорт, та безвілля у столичній висотці: історія однієї війни не на полі бою

Криптобіржа Plain Chain стала розсадником шахраїв: хто стоїть за сумнівними схемами

К Александру Эллерту на свидание? Ксения Мишина разделась догола и побрила свою ...

Все новости

Для тих, хто вперше подає заявку, грошові виплати для внутрішньо переміщених осіб розподілятимуться одразу на всю сім'ю, що спрощує процес подання заяви. Допомога може бути продовжена на шість місяців, а за наявності конкретних членів сім'ї ще на шість місяців.

Продовжена відпустка для військовослужбовців.

Терміни безперервного лікування військовослужбовців у зв'язку з хворобою або травмою були продовжені, що дозволяє використовувати більш тривалі періоди відпустки через збереження фінансової підтримки.

Мораторій на комунальні послуги для рядових споживачів.

Тарифи на комунальні послуги для рядових споживачів, включаючи житло, водопостачання та газ, залишаться незмінними у зв'язку із запровадженим урядом мораторієм на опалювальний сезон 2023-2024 років. Очікується, що вартість електроенергії для звичайних споживачів залишиться стабільною.

Підвищення ціни електроенергію для дрібних споживачів, які є побутовими споживачами. З 1 листопада для дрібних споживачів, які не є побутовими споживачами, вартість електроенергії підвищиться, залежно від їхнього постачальника мережі. Ці зміни не стосуватимуться звичайних домогосподарств.

Субсидии. Фото: скриншот YouTube-видео.
Субсидии. Фото: скриншот YouTube-видео.

Нові субсидії на опалення.

Нові субсидії на опалення на поточний опалювальний сезон, дійсні до квітня 2024 року, будуть доступні особам, які мешкають у зареєстрованих домогосподарствах. На субсидії можуть також претендувати мешканці та вимушені переселенці, які мешкають у незареєстрованих будинках.

Пенсійні надбавки.

Пенсіонери у віці 70–74 років отримають додатково 300 гривень, 75–79 років – 456 гривень, а пенсіонери 80 років та старше – 570 гривень. Деякі пенсіонери також можуть отримувати доплати за понаднормовий стаж, набутий після досягнення Пенсійного віку.

Продовження воєнного стану та мобілізації.

Військове становище в Україні було продовжено, що призвело до продовження мобілізаційних зусиль для призовників у віці 18-60 років. Мобілізація може торкнутися громадян віком 18–27 років, які мають бойовий досвід, є резервістами або добровільно обрали службу.

Ці зміни відображають зусилля щодо оновлення та адаптації правової та соціальної систем України, щоб продовжувати обслуговувати своїх громадян і відповідати сучасним стандартам і потребам.

Нагадаємо, закордонні українці: Кабмін вигадав нові правила для біженців

Раніше «Акценти» повідомляли, скоро Україну накриють снігопади та моторошний мороз: синоптики приголомшили прогнозами

Як повідомляли «Акценти», сліз не втримати: скільки пенсіонерів одержують до 3 тисяч гривень