Кабінет Міністрів України підготував законопроект щодо реформування системи вищої освіти. У разі схвалення Верховною Радою цей закон надасть студентам можливість самостійно обирати освітню траєкторію, формувати індивідуальні навчальні плани та регулювати тривалість навчання.

Міністерство освіти і науки України оголосило про цю реформу, яка пропонує студентам велику гнучкість та автономію у їхньому освітньому шляху.

Про це пише «apostrophe»

До основних особливостей цієї реформи належать:

У рамках цієї реформи студенти, які оплачують своє навчання (студенти за контрактом), зможуть самі визначати тривалість свого навчання, яка може змінюватись від 3 до 6 років. Нині стандартний термін становить 4 роки.

Популярні статті зараз

Українців чекають кардинальні зміни з 1 грудня: буде дуже жорстко

Оля Полякова показала доньку під крапельницею: все так погано?

Всім доведеться пройти: пенсіонерів попередили про важливу процедуру

Пенсіонерів ощасливили до Нового року: приємний сюрприз чекає на кожного

Все новости

Крім того, студенти можуть вибрати кількість кредитів Європейської системи переказу та накопичення кредитів (ECTS), які вони хочуть отримати на рік, в діапазоні від 30 до 80 кредитів ECTS на рік, на відміну від поточного стандарту у 60 кредитів ECTS на рік.

Замість того щоб вступати безпосередньо на конкретну спеціальність, студенти спочатку обирають галузь навчання. Після набору 60-120 кредитів ECTS та більш глибокого розуміння обраної області студенти можуть вибрати конкретну спеціальність у цій галузі, щоб продовжити навчання.

Реформа спрямована на перехід від застарілих радянських форматів вечірнього та заочного навчання до дистанційного навчання. Ця зміна відображає модернізацію методів навчання та доступу до інформації.

Студенты. Фото: скриншот youtube-видео
Студенты. Фото: скриншот youtube-видео

Новий закон запроваджує мінімальний поріг годин спілкування між студентами та викладачами. Для програм бакалаврату ця вимога встановлена ​​на рівні 10 годин із 30 (що відповідає одному кредиту ECTS), а для магістерських програм — 8 годин із 30. Ця стандартизація спрямована на забезпечення мінімального рівня взаємодії у класі.

Реформа змінить відсоток факультативних курсів залежно від того, чи регулюється спеціальність. Для регульованих спеціальностей, таких як право чи медицина, частка факультативних курсів буде знижено з 25% до 10%.

Навпаки, для нерегульованих спеціальностей, таких як філологія чи кібернетика, діапазон факультативних курсів розшириться до 25–50% порівняно із нинішніми 25%.

"Кабінет Міністрів України затвердив проект закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті". Після ухвалення законопроекту ВРУ здобувачі освіти матимуть більше можливостей самостійно обирати траєкторію, формувати індивідуальний навчальний план та регулювати терміни навчання”, - йдеться у повідомленні.

Цей законопроект є суттєвими змінами в системі вищої освіти України, спрямовані на гнучкість, вибір та приведення освіти у відповідність до сучасних стандартів та практики. Після схвалення Верховною Радою він змінить спосіб здобуття студентами вищої освіти в Україні.

Нагадаємо, українцям виплатять по 1.5 тисячі євро: названо умови

Раніше «Акценти» повідомляли, чи доведеться пакувати валізи: українцям за кордоном хочуть потужно урізати допомогу.

Як повідомляли «Акценти», пенсія чи зарплата: пенсіонерів змусять зробити найскладніший вибір