У 2022 році уряд України прийняв рішення (постанова №1487) щодо моменту реєстрації молодих чоловіків у військовому обліку. Відтепер, реєстрація відбувається в рік, коли юнакові виповнюється 17 років.

З досягненням 17-річного віку, молоді люди потрапляють на військовий облік, а з 18 років стають військовозобов'язаними, забороняється їм виїзд за кордон до 60 років. Про особливості цих нововведень та їх вплив на право 17-річних на виїзд за кордон розповідає адвокат Ростислав Кравець.

За його словами, 17-річні мають законне право перетинати кордон, але існують ситуації, коли Держприкордонслужба обмежує це право через зміни у військовому обліку.

"Навіть у час воєнного стану не можна забороняти виїжджати за кордон, але інколи виникають ситуації, коли прикордонна служба не пропускає молодиків за кордон", - говорить Кравець.

Він також зазначає, що зниження віку для військового обліку до 16 років (в рік досягнення 17) призводить до необхідності отримання приписного свідоцтва.

Популярні статті зараз

Від м’яса та чагарників до будівництва об’єктів. За які такі "заслуги"?

Україна зазнає важких втрат для довкілля: Держекоінспекція оновила інфографіку шкоди агресії рф

Чи зливає ПриватБанк дані ТЦК: фінустанова надала відповідь і шокувала користувачів

Борги з комуналки зламають життя мільйонів: заборони, арешти та конфіскації

Все новости

"Прикордонники використовують цю норму для обмеження виїзду за кордон хлопців, які ще не досягли 18 років і не мають приписного свідоцтва з 16 років. Таким чином, вони можуть не дозволити виїзд за кордон без наявності військового обліку з 16 років", - пояснює адвокат.