Повідомляється, що останніми тижнями співробітники військкомату старанно працювали з базою даних «Оберіг», вручну вводячи інформацію та подробиці про отримання повісток до суду. Адвокат Роман Симутін висвітлює цей процес, наголошуючи на тому, що підтвердження вручення повісток підтверджується різними документами, у тому числі протоколами, актами та фотографіями повісток на порозі.

Дану публікацію оприлюднили на сайті «apostrophe»

Симутін висловлює стурбованість з приводу ретельного внесення даних до бази даних, припускаючи, що навіть особи, які не підлягають мобілізації за віком, можуть бути затавровані як "ухилянти". Він зазначає, що основна увага, схоже, приділяється встановленню тієї чи іншої форми доставки, незалежно від методу, чи це особиста передача, розміщення біля дверей чи включення до рахунку за комунальні послуги.

Юрист попереджає, що хоча база даних може поповнюватися цими записами, такі саморобні «передачі» не можуть бути доказом у суді. Він стверджує, що інформація з бази даних «Оберіг», якою користуються правоохоронні органи, не може бути доказом вини чи підставою для обшуку, залишаючи владі без підстав для затримання.

Тим, хто справді ухилився від служби, отримавши повістку або обійшовши ВЛК (перевірку громадян на військову службу), Симутін радить усвідомлювати, що на них можуть очікувати наслідки. Однак він наголошує, що особи, яким ніколи не вручалися жодні документи, мають високу ймовірність виграти у суді під час захисту своїх прав.

Популярні статті зараз

В Україні серйозно візьмуться за ухилянтів: все майже готово

Посилення мобілізації у грудні: до чого готуватись та кого призовуть

Поліція попередила всіх водіїв: нових штрафів не уникнути

Терміново викидайте: найпопулярніші ліки дуже небезпечні для здоров'я

Все новости

"Тому якщо ви дійсно ухиляєтеся - двічі отримали повістки або пройшли ВЛК, отримали повістку на відправлення, але не з'явилися - вас зловлять і покарають", - попереджає юрист. Але коли людині жодного разу ніхто нічого не вручав, велика можливість перемогти в суді, захищаючи свої права.

Важливо відзначити, що війна Росією призвела до активізації зусиль щодо оновлення даних українських громадян, включаючи процес призову на військову службу. Хоча отримання виклику не означає автоматичної участі у війні, це є частиною відповідальності українських громадян за захист своєї країни під час конфлікту.

Симутін наголошує на важливості виконання цього обов'язку, оскільки втеча від війни сьогодні може призвести до того, що вона безпосередньо торкнеться людей у ​​майбутньому.

Нагадаємо, нові захмарні тарифи на комуналку: потрібно готуватися до непідйомних цін

Раніше «Акценти» повідомляли, найпотужніша фінансова підтримка українців: пропонують 45 000 гривень на руки

Як повідомляли «Акценти», жінки йдуть у декрет по-новому: що тепер чекає на вагітних українок