Перехід на зимовий час у багатьох регіонах традиційно відбувається в останню неділю жовтня. У 2023 році цей перехід відбудеться 29 жовтня о 4:00 ранку, коли годинник повинен бути повернутий на одну годину тому.

Відповідну інформацію надали на порталі «novyny.live»

Більшість електронних пристроїв, таких як комп'ютери, планшети, смартфони та розумні годинники автоматично адаптуються до нового часу, усуваючи необхідність внесення змін вручну.

Однак старі мобільні телефони та механічний годинник доведеться налаштовувати вручну.

Практика переведення годинника з «літнього» на «зимовий» час спрямована на ефективніше використання денного світла. Спочатку цю концепцію запропонував перший президент США Бенджамін Франклін у 1784 році.

Популярні статті зараз

Вагітність Наталії Могилевської не дає спокою українцям: "Претендент на батьківство..."

Інфаркт вас обійде стороною: ці дешеві продукти має внести до раціону кожен пенсіонер

Пенсіонерів ощасливили до Нового року: приємний сюрприз чекає на кожного

Пенсій та соцвиплат більше не буде? Зеленський зробив тривожну заяву

Все новости

Ідея полягає в тому, щоб улітку змістити людську діяльність на годину, тим самим отримати додаткове світло ввечері, не втрачаючи його вранці. Хоча колись це вважалося ефективним способом економії енергії, його ефективність у 21 столітті залишається спірною.

Перевод часов на зимнее время. Фото: скриншот YouTube-видео
Перевод часов на зимнее время. Фото: скриншот YouTube-видео

Практика переходу на літній час була введена у Великобританії в 1908 році як засіб ефективного розподілу електроенергії та економії ресурсів протягом дня. У колишньому СРСР систематичний перехід між зимовим та літнім часом розпочався у 1981 році.

В Україні регулювання переведення часу регулюється Постановою Кабінету Міністрів № 509 від 13 травня 1996 року, яка визначає порядок обчислення часу всередині країни. Однак питання про відміну цих тимчасових переходів розглядалося українським парламентом, Верховною Радою, і залишається темою обговорення.

Через велику географічну протяжність України зі сходу на захід підтримання одного й того ж часового поясу на всій території країни цілий рік є складним завданням. Рішення може включати поділ території на два часові пояси, щоб усунути ці регіональні відмінності.

Нагадаємо, запасайся хто може! Ціни на необхідні продукти злетять до небес цієї осені

Раніше «Акценти» повідомляли, що в Україні вводять в обіг нову купюру: названо номінал

Як повідомляли «Акценти», усім українським чоловікам хочуть дозволити виїжджати за кордон: що пропонує влада і чи будуть наслідки