Новий режим оподаткування знаходиться у розробці для деяких самозайнятих осіб в Україні, зокрема водіїв таксі, майстрів манікюру, перукарів та інших. Про цю ініціативу заявив народний депутат Ярослав Железняк від фракції "Голос", її підтримали 117 депутатів із законопроекту №10166. Мета - спростити легалізацію діяльності понад 500 тисяч самозайнятих громадян, у тому числі кур'єрів, водіїв таксі, майстрів манікюру, перукарів та інших.
Відповідну публікацію розмістили на сайті новин "apostrophe", посилаючись на заяву нардепа від фракції "Голос" Ярослава Железняка. Він його зробив у Telegram-каналі.
Ключові моменти цієї ініціативи включають:
Пропоновані зміни покликані привести українське законодавство у відповідність до стандартів ЄС, зокрема з вимогами Директиви про адміністративне співробітництво (DAC7) щодо автоматичного обміну інформацією між операторами цифрових платформ.
Новий закон спрямовано створення прозорих і зрозумілих правил діяльності, здійснюваної на онлайн-платформах. У таких компаніях, як Uber, Bolt, Uklon, Glovo та інших, працюють понад 300 000 незалежних водіїв та кур'єрів. Кількість таких платформ також зростає.
Найвищий рейтинг серед військово-політичного керівництва у Залужного, Буданова і Зеленського: опитування
Мінус сотні мільйонів у бюджеті країни: правоохоронці розслідують, як нардеп Шаповалов допомагав бізнес-партнеру ухилятися від податків
«Приводи» за проституцію і керування авто під наркотиками. ЗМІ розповіли історію Віолети Зайнуліної-Вайсман
Призвуть навіть немічних: які зміни до мобілізації вразять найстійкіших
"Законом буде створено прозоре та зрозуміле регулювання діяльності онлайн-платформ. Адже в одних лише Uber, Bolt, Uklon, Glovo – понад 300 тис. самозайнятих водіїв та кур'єрів. Цих платформ більше – Kabanchik і т.д., їхня кількість зростає", – наголосив Желєзняк.
Очікується, що ухвалення законопроекту внесе додаткові кошти до національного бюджету та полегшить сплату податків більш ніж 500 000 самозайнятим особам. Він пропонує низьку ставку податку у розмірі 6%, що усуває необхідність реєстрації як індивідуального підприємця, найму бухгалтерів або подання складних звітів. Важливо, що перехід на цю нову систему буде необов'язковим.
Запропонований закон спростить та автоматизує бухгалтерський облік, а платформи надаватимуть податкові дані про доходи самозайнятих осіб. Цей підхід покликаний вирішити такі проблеми, як тіньова економіка та сприяти цифровізації податкової системи.
Ярослав Железняк підкреслив, що законопроект є результатом великої та системної роботи із залученням широкого кола експертів та діалогу між урядом, бізнесом, банками, EBA (Європейська бізнес-асоціація), ACC (Американська торгова палата), експертами Економічної палати й не тільки.
"Саме завдяки платформам, які надаватимуть податкові дані про доходи таких самозайнятих осіб, буде вирішена одна з найболючіших проблем – облік готівкових надходжень. Це детінізація економіки та суттєвий крок уперед у диджиталізації податків", – пояснив нардеп.
Таким чином, запропонований режим оподаткування спрямований на створення сприятливішого середовища для самозайнятих осіб в Україні, зниження адміністративного навантаження, а також підвищення збирання податків та прозорості.
Нагадаємо, "можуть перетинати кордон": наразі ще більше чоловіків мають право виїхати з країни.
Раніше «Акценти» повідомляли штраф під 20 тисяч: водіям нагадали про важливу процедуру. Потрібно встигнути до кінця року
Як повідомляли «Акценти», Росію атакували: що зараз відомо