Заступниця міністра юстиції, Олена Висоцька, у коментарі для LIGA.net пояснила можливий механізм мобілізації засуджених.

За її словами, Міністерство юстиції отримує від військових різні думки стосовно можливості мобілізації в'язнів: хтось це рішуче відхиляє, а інші готові взяти ув'язнених масово.

Висоцька наголошує на необхідності обережного вирішення питання та врахування позиції військових. Якщо вони не хочуть приймати певну особу в підрозділ чи бояться її участі, рішення про мобілізацію не буде подаватися до розгляду суду.

мобілізація у Львові \ фото телеграм-канали
мобілізація у Львові \ фото телеграм-канали

Заступниця міністра також зауважує, що різноманітність злочинів потребує уважного підходу. Наразі відсутній чіткий механізм вирішення цього питання, і ключовими є дискусії у парламенті та запити військових.

Популярні статті зараз

Росіяни тішаться кровопролиттю в Ізраїлі

Дихати все важче: українці не зможуть працювати без цього документа

Як із черствої Паски приготувати традиційну українську страву: просто і дуже смачно

Важлива заява: українцям розповіли, чи буде підвищено пенсійний вік

Все новости

Відзначається, що законопроєкт про мобілізацію повинен вирішити дану проблему, а Міністерство юстиції вже розробило формулювання, яке дозволить впроваджувати зміни після ухвалення закону.

Щодо видачі зброї засудженим, які мобілізуються, Висоцька вказує, що це питання може мати різні варіації. Навіть особам, які вчинили серйозні злочини, може бути дозволено службу в армії без зброї, якщо пенітенціарна система підтверджує їхню схильність до агресії.

Завдання держави в цьому процесі - забезпечити виправлення засуджених та їх адаптацію до повернення у суспільство.