З 15 листопада у православних християн починається важливий період у їхньому духовному житті – Різдвяний піст. Цей сорокаденний піст, що завершується на святвечір, закликає віруючих зайнятися самоаналізом, очистити свою душу і підготуватися до святкування Різдва Христового 24 грудня за новим юліанським календарем.

Про це пише видання «infonavigator»

Православна Церква в Україні наголошує, що суть посту виходить за межі простих дієтичних обмежень; це час духовного очищення. Вчення святителя Іоанна Златоуста наголошує на важливості не лише утримання від певних продуктів харчування, а й виховання позитивних змін у своєму характері.

За словами святителя Іоанна Златоуста: «Не кажи мені, що ти так багато днів постив, не з'їв того й іншого, не пив вина, пережив нечистоту, а покажи мені, чи ти став лагідним після того, як був гнівним, чи став людинолюбним після того, як раніше був жорстокий, бо, якщо ти впокорений гнівом, то навіщо пригнічуєш свою плоть? Якщо всередині заздрість та користолюбство, то яка користь від пиття води? Тепер шукаю не того, яка трапеза, але чи відбулася зміна злого думки».

Православна Церква в Україні закликає віруючих підійти до цього періоду зі щирою молитвою, покаянням та справами милосердя. У ньому підкреслюється, що справжня духовна користь від посту походить з внутрішньої трансформації, а чи не із зовнішніх ритуалів.

Популярні статті зараз

Посилення мобілізації у грудні: до чого готуватись та кого призовуть

Терміново викидайте: найпопулярніші ліки дуже небезпечні для здоров'я

Всім доведеться пройти: пенсіонерів попередили про важливу процедуру

Терміново забивайте холодильники та полиці: найголовніші у світі продукти скоро стануть "розкішшю"

Все новости

На закінчення Православна Церква в Україні пропонує віруючим проводити цей час у молитві, займатися добрими справами та прагнути особистісного зростання.

Мета – підійти до Різдва Христового з оновленим духом, зберігаючи та примножуючи духовні здобутки, надихаючи інших зразковою поведінкою.

Нагадаємо, десятикратні пенсії: хто і як може казково збагатиться

Раніше «Акценти» повідомляли, гроші вже полетіли: готуйте свої карти і займайте чергу у банкоматів

Як повідомляли «Акценти», від найпопулярнішого сніданку доведеться відмовитися: тепер доступний лише "обраним"