У Львові штрафують мешканців, які замінюють старі вікна на пластикові та встановлюють балкони на пам'ятках архітектури, що відображає прагнення міста зберегти свою культурну спадщину. Однак у Києві ситуація інша: власники квартир у центрі міста продовжують вносити архітектурні зміни без жодних серйозних наслідків.

Про це повідомляє видання «lliga.net»

Марина Соловйова, начальник управління охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації (КМДА), висловила стурбованість зневагою до історичних фасадів у центрі Києва. Вона має намір поставити у пріоритет відновлення фасадів об'єктів культурної спадщини відповідно до рішення Київради у 2022 році, яке забороняє переробку фасадів визнаних пам'яток архітектури.

Департамент з охорони культурної спадщини KМДА вже ввів штрафи за несанкціоновані прибудови, такі як балкони, двері, тераси та прибудови до історичних будівель. У разі невиконання відданих наказів фізичні чи юридичні особи можуть понести штрафи. Штрафи для фізичних осіб становлять 1700 гривень, для юридичних – від 17 000 до 170 000 гривень.

Однак, незважаючи на зусилля щодо забезпечення дотримання цих правил, у департаменті працюють лише три інспектори, що ускладнює оперативне реагування на порушення. В даний час розробляються плани щодо збільшення кількості інспекторів для більш ефективного вирішення цієї проблеми.

Популярні статті зараз

Налагодили ласу схему: як пилять державні гроші у Вишневій міській раді

Нова масова гуманітарна допомога: як отримати незалежно від статусу та місця проживання

Дихати все важче: українці не зможуть працювати без цього документа

Час колекторів? Українці з боргами за комуналку потраплять до бюро кредитних історій

Все новости

В даний час за самовільне встановлення балконів, заміну або демонтаж справжніх дверей та воріт стягуються штрафи. Соловйова уточнила, що наразі наказів та штрафів за заміну вікон на пластикові немає.

Пластикові вікна: скрін з відео
Пластикові вікна: скрін з відео

Розглядається можливість відновлення історичної будівлі до її автентичного вигляду, наприклад, видалення балконів та повторне встановлення історичних вікон. Хоча це може бути непросто через попередні заміни вікон і конфлікти, що продовжуються, існують плани щодо відновлення естетичного вигляду міста, особливо в центральному історичному районі.

Щодо історичних дверей, то у Києві планується запустити програму, аналогічну львівській ініціативі співфінансування реставрації історичних вікон та дверей. Однак необхідні подальші дослідження, щоб виявити справжні двері, які потребують реставрації. Громадським організаціям рекомендується пропонувати ініціативи, пов'язані зі збереженням культурної спадщини.

Кримінальна відповідальність за руйнування пам'яток в Україні передбачається за допомогою адміністративних покарань. Нікосійська конвенція, яку підписала Україна, може запровадити кримінальну відповідальність за руйнування пам'ятників, якщо її ратифікує Верховна Рада (парламент України). Ратифікація конвенції забезпечить запровадження статей кримінального кодексу, які підвищують відповідальність осіб, які причетні до руйнування історичних пам'яток. Це може призвести до більшої турботи про збереження не лише балконів, а й архітектурної цілісності, прибудов та історичних будівель.

Нагадаємо, понад 10 тисяч гривень на людину: українці отримають солідні виплати

Раніше «Акценти» повідомляли, пенсіонерам краще сісти: ця реформа увійде до історії

Як повідомляли «Акценти», газ, вугілля та захист енергосистеми: чи готова Україна до опалювального сезону?