25 лютого 2021 року Департамент будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації планує провести тендерну закупівлю : “Виготовлення проєктно-кошторисної документації по об’єкту: «Реконструкція аеродромного комплексу Полтавського обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава» за адресою: вул. Київська, с. Супрунівка Полтавського району Полтавської області», стадія «Проект» з отриманням позитивного звіту експертизи”, пишет bastion.

Аэропорт "Полтава".  Фото: скриншот YouTube-видео
Аэропорт "Полтава". Фото: скриншот YouTube-видео

Інформація про закупівлю розміщена на сайті державних закупівель Держзакупівлі.Онлайн

Очікувана вартість закупівлі складає 12 мільйонів 500 тисяч гривень.

І хоча до проведення торгів ще залишається час, за нашою інформацією їх має виграти ТОВ “Київаеропроект”. До цього підприємство постійно було переможцем держзакупівель щодо проєктної документації “Міжнародного аеропорту Запоріжжя”.

Популярные статьи сейчас

Призовут даже немощных: какие изменения в мобилизации поразят самых устойчивых

Всем придется пройти: пенсионеров предупредили о важной процедуре

700-1000 "Шахедов": украинцев призывали прекратить жить иллюзиями

Пенсий и соцвыплат больше не будет? Зеленский сделал тревожное заявление

Все новости

Але якщо на попередніх 5 закупівлях, за 2 роки підприємству вдалося заробити 8 300 000 гривень то тут підприємству фартонуло і воно може отримати 12,5 мільйонів гривень за одну закупівлю.

Але не все так просто, як здається на перший погляд. Так історично склалося, що всі тендери до яких причетна Полтавська ОДА відбуваються з серйозними “відкатами”. На таких відкатах погорів колишній очільник області Валерій Головко і його справу продовжив новий очільник ОДА Олег Синєгубов.

Ми, як могли, намагалися застерегти Олега Васильовича від необдуманих вчинків,та бути більш перебірливим у виборі радників, але він до нас не дослухався.

За наявною в нас інформацією, перед оголошенням закупівлі радником Синєгубова у сфері будівництва (який за сумісництвом є "рєшалою" департаменту будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА) Ткач Олександром Петровичем разом з заступником керівника департаменту та юристом департаменту було проведено цілий ряд перемовин з потенційними учасниками закупівлі.

Як ми вже могли здогадатися, перемовини відбулися не просто так, а за певною метою. Після закінчення перемовин та вирішення всіх фінансових питань з потенційним переможцем тендеру, Ткач попросив юриста департаменту підготувати тендерну документацію під переможця тендеру ТОВ “Київаеропроект”.

На сьогодні вирішується питання чи віддасть ТОВ “Київаеропроект” субпідряд на виготовлення проєктної документації проєктній організації компанії “Онур”, чи вона буде підстраховувати переможця на торгах.

За наявною інформацією, якщо закупівля закінчиться перемогою ТОВ “Київаеропроект” то рєшали мають отримати відкат в розмірі 20 % від суми закупівлі.

Ця закупівля цікава тим, що в разі її успішного завершення та виготовлення проєктної документації державою буде виділено 600 мільйонів гривень на реконструкцію злітно-посадкової смуги аеропорту. Тим паче, що президент постійно згадує наш Аеропорт-Полтава та обіцяє виділити на нього фінансування.

Це все допоможе врегулювати питання щодо робіт на 9 мільйонів гривень, які в 2018 році були “виконані” депутатом Верховної Ради від “Слуги народу” Костянтином Касаєм.

Власником ТОВ “Київаеропроект” є Ваган Робертович Товмасян — депутат Київської міськради 8-го скликання.

Балотувався до парламенту 2019 року у Святошинському районі м. Києва (округ №219) як самовисуванець. Посів 3-тє місце, одержавши менш ніж 16% голосів виборців. Виборчий фонд кандидата становив 200 тис. грн і складався з його власних коштів.

Після першого туру президентських виборів Рух ЧЕСНО помітив, що в депутата Київради від ВО “Батьківщина” Вагана Товмасяна на телефоні наліпка команди Володимира Зеленського. Зрештою, наприкінці жовтня 2019 року Товмасян іще з двома депутатами залишив фракцію “Батьківщина”.

Цікаво, що, коли він ще був у складі фракції та балотувався в нардепи після того, як його помітили із Зе!наліпками, партія “Батьківщина” висунула у 219-му окрузі свою кандидатку.

Також Товмасян був фігурантом кількох корупційних скандалів та відомим “Гречкосієм” на окрузі.